Historia pojazdu po VIN z raportem VIN opowie Ci wiele o samochodzie używanym, więc warto skorzystać z takiej opcji przed zakupem pojazdu. Historia pojazdu za darmo przedstawia tylko podstawowe parametry samochodu używanego jak: Jego przebieg (gromadzony od 2014 r. w Polsce), ważność OC, właściciela, terminy badań technicznych, czy jest wyrejestrowany lub kradziony. Są to jedynie podstawowe dane o pojeździe, ale można poznać taką Historię pojazdu za darmo na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/

Jeśli chcemy poznać pełną Historię pojazdu gromadzoną przez Polskie i zagraniczne bazy danych, należy skorzystać z płatnego Raportu VIN. Przygotowaliśmy specjalne kody rabatowe, aby obniżyć koszt płatnego Raportu VIN. Korzystając z kodów rabatowych, możemy obniżyć koszt takiego raportu nawet o ponad 50% z 49,99 PLN do 22,5 PLN. A więc jest to znaczna oszczędność na raporcie. Jeśli chcesz sprawdzić aktualne kody rabatowe kliknij przycisk poniżej

Historia pojazdu z płatnym raportem VIN. Co otrzymamy?

Płatny raport z historią pojazdu jest znacznie bardziej rozbudowany od Historii pojazdu za darmo. Jeśli tylko wstępnie szukamy pojazdu, możemy skorzystać z darmowej historii pojazdu, podając numer rejestracyjny, VIN i datę pierwszej rejestracji.

Jeśli natomiast mamy już chęć obejrzeć dany pojazd warto skorzystać z płatnej wersji raportu VIN, który powie nam znacznie więcej o danym pojeździe. Nie warto oszczędzać na sprawdzeniu Historii pojazdu, ponieważ cofnięty licznik, ukryta szkoda, lub zatajenie ważnej informacji o pojeździe może nasz kosztować kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto też pamiętać, że jeśli sprzedający zataił wadę techniczną (przykładowo brak poduszek powietrznych, cofnięty licznik) to pojazd możemy mu zwrócić lub zażądać naprawy zatajonej usterki, lub zwrot części pieniędzy, i mamy na to czas do 2 lat.

W płatnym raporcie historii pojazdu otrzymamy takie informacje jak:

  • Przebieg pojazdu — Jedna z ważniejszych danych, jakie sprawdzamy przed zakupem używanego pojazdu. Informuje nas ona wstępnie o zużyciu danego samochodu. Jednak przebieg pojazdu w Polsce często jest nieuczciwie cofnięty, przez co zawyżana jest znacząco cena pojazdu. Doświadczona osoba jest w stanie zweryfikować orientacyjnie, czy przebieg jest prawidłowy, ale osoba bez doświadczenia nie potrafi tego zrobić. Dlatego warto skorzystać z raportu VIN, aby wykryć ewentualne cofnięcie licznika jeśli bazy danych posiadają taką informację. Co istotne od 2014 r. w Polsce wymagane jest spisywanie stanu licznika, a więc proceder ten został co nieco ukrócony.
  • Uszkodzenia pojazdu — Jeden z najważniejszych lub najważniejszy parametr używanego pojazdu. Pojazdy uszkodzone po stłuczkach i wypadkach powinny mieć znacznie obniżoną cenę zakupu, lub w ogóle nie być sprzedawane z powodu zbyt mocnych uszkodzeń. Niestety sprzedawcy często ukrywają te informacje. Warto skorzystać z płatnego raportu, gdzie możemy otrzymać informacje o przebytych stłuczkach i wypadkach lub nawet zdjęcia z serwisów naprawy, lub aukcji internetowych. Wiele samochodów przed sprowadzeniem ich do kraju brały udział w stłuczkach, a w kraju są naprawiane i sprzedawane dalej bez informacji o uszkodzeniach. Warto sprawdzić ten parametr z wykorzystaniem Raportu VIN.
  • Czy pojazd był kradziony — Kupując kradziony pojazd możemy mieć spore problemy. Warto zweryfikować czy żadna z bazy nie posiada informacji o kradzieży danego pojazdu. Uchroni nas to przed poważnymi konsekwencjami. Nie tylko przeszukiwane są Polskie bazy danych, ale również przykładowo z Czech, Holandii, Norwegi, Włoch Litwy itd.
  • Konserwacja — Dowiemy się, jakie warto wykonać czynności konserwacyjne w danym pojeździe, jakie ma on bolączki i co często się psuje w danym pojeździe. Dowiemy się jakie czynności już zostały wykonane jak przykładowo wymiany olejów czy inne naprawy pojazdu.
  • Cena — Przykładowe ceny pojazdu z podobnym rocznikiem i przebiegiem.
  • Wyposażenie pojazdu

Oraz bardzo wiele innych informacji i parametrów dotyczących danego pojazdu. Warto poznać je wszystkie przed zakupem pojazdu.

Historia pojazdu z raportu VIN czy zawsze pokaże informacje o pojeździe?

Raport raportowi nierówny. W jednym znajdziemy informacje o cofniętym przebiegu, zdjęcia z wypadku itd. a w innym takich informacji nie znajdziemy. Czym raport zawiera mniej informacji, tym teoretycznie może być lepiej. Oznacza to, że pojazd może posiadać bezkolizyjną historię oraz brak kradzieży czy cofnięcia licznika. Ale równie dobrze pojazd (szczególnie starszy) mógł brać udział w lekkiej stłuczce i zostać naprawiony i zaprzyjaźnionego mechanika, i takie dane nie mogą być nigdzie zapisane, ponieważ nie istnieją. A więc raport VIN naturalnie nam ich nie przedstawi.

Historia pojazdu VIN z firmy carVertical zbiera informacje o pojeździe z wielu baz danych Polskich i zagranicznych, aby dostarczyć jak najwięcej istniejących informacji o danym pojeździe. Co ważne dane te są zbierane przez technologię Blockchain i nie mogą być przez nikogo modyfikowane, a więc dostajemy prawdziwe, rzetelne informacje.

Jedną z ciekawszych informacji, jakie możemy otrzymać z płatnego raportu VIN to zdjęcia uszkodzonego samochodu

Takie informacje znacząco pomogą nam zweryfikować czy warto zakupić dany pojazd.

Raport zweryfikuje nam przebieg danego pojazdu i poinformuje jeśli był on zmieniany. W różnych miejscach jak przykładowo serwis, pojazd miał spisywany przebieg, który trafiał do bazy. I takie informacje może przekazać nam raport VIN pokazując historię pojazdu

Korekta licznika
Kliknij by ocenić
[Glosów: 3 Ocena: 3.7]