Mubi ubezpieczenie OC

Zapewne ubezpieczenie samochodu kosztuje za dużo, dlatego w tym artykule przedstawimy Ci sposoby jak obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu dla młodego kierowcy. Kierowcy, którzy już mają doświadczenie i zniżki u ubezpieczycieli również skorzystają i będą mogli znaleźć tańsze ubezpieczenie OC, niż aktualnie posiadają. Zwrócić musimy uwagę na dwa główne aspekty, które wpływają na cenę ubezpieczenia OC.

  • Gdzie kupujemy ubezpieczenie OC
  • Oraz od naszej historii ubezpieczeń (lub jej braku) oraz pojazdu, jaki ubezpieczamy.

Te dwa czynniki mocno wpływają na końcową cenę, jaką zapłacimy za ubezpieczenie samochodu.

Gdzie warto szukać ubezpieczenia samochodu dla młodych kierowców jak i dla tych z doświadczeniem?

Jeśli już mamy zakupiony swój pierwszy używany samochód to sprzedawca przekazuje nam swoje ubezpieczenie i mamy je do czasu wygaśnięcia. Gdy polisa OC dobiega końca, musimy sami zawrzeć ubezpieczenie komunikacyjne na swój samochód. Wybrać możemy się do stacjonarnej placówki danej ubezpieczalni lub do swojego agenta. Dowiemy się, że samo OC dla młodego kierowcy bez doświadczenia może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Często nowy kierowca dowiaduje się, że polisa OC jest droższa niż jego samochód. A więc co zrobić, by obniżyć cenę polisy OC dla młodego kierowcy?

Już nawet przed kupnem samochodu warto poszukać ubezpieczenia OC dla siebie. Zrobić to możemy najprościej, korzystając z porównywarki ubezpieczeń. W niej otrzymamy oferty od dziesiątek firm ubezpieczeniowych i sprawdzimy, która firma ma aktualnie najtańszą dla nas ofertę. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, warto wybierać najtańsze oferty.

Skorzystać możemy z porównywnywarki Mubi. Jest to jedna z najpopularniejszych porównywarek ubezpieczeń i chyba każdy ją zna z reklam telewizyjnych. Dodatkowo dla czytelników Okazone.pl Mubi aktualnie przygotowała kod rabatowy 150 zł na ubezpieczenie OC. Aby z niego skorzystać, przejdź w link poniżej a bonus aktywuje się automatycznie

Mubi 150 zł zwrotu

Korzystając z porównywarki OC, możemy wyliczać wiele wariantów na różne samochody i z różnymi parametrami. W ten sposób już przed kupnem samochodu możemy wyliczyć przybliżoną cenę polisy OC, jaką będziemy musieli zapłacić. Porównywarka przedstawi nam oferty z kilkudziesięciu firm ubezpieczeniowych takich jak Link4, Aviva, Generali, Proama i wiele więcej. Ceny u różnych ubezpieczycieli już za samo OC może się różnić o kilkaset złotych. Ale cena polisy dla młodego kierowcy nadal będzie znacznie droższa niż dla doświadczonego kierowcy ze zniżkami. Więc jak jeszcze obniżyć cenę polisy OC dla młodego kierowcy?

Ile kosztuje Ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy i jak je jeszcze bardziej obniżyć?

Aby obniżyć jeszcze bardziej ubezpieczenie OC, rozważ dodanie współwłaściciela do pojazdu. Dlatego już przed zakupem warto wyliczyć sobie ubezpieczenie OC i zobaczyć o ile cena spadnie gdy dodamy doświadczonego współwłaściciela do pojazdu. Jest to popularne rozwiązanie wśród młodych kierowców, którzy ze względu na młody wiek i brak historii ubezpieczeniowej narażeni są na wysokie ceny ubezpieczeń OC. Dzięki temu cena ubezpieczenia OC może Cię kosztować kilkaset złotych, a nie kilka tysięcy! Takie rozwiązanie pomoże Ci znacznie zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC, a sprawdzić to możesz w porównywarce ubezpieczeń. Rozwiązanie to ma jednak minus. Gdy spowodujesz kolizję, współwłaścicielowi obniżą się zniżki na ubezpieczenie i za rok będzie musiał zapłacić więcej. Jednak nie są to duże sumy. Dużo ubezpieczycieli za kolizję odejmuje 10% zniżek, a dodaje 10% zniżek za rok bezszkodowej jazdy. A więc możesz zaoszczędzić sporo, na ubezpieczeniu stosując tę metodę.

Co przed zakupem samochodu może zrobić młody kierowca, by nie płacić wysokiego ubezpieczenia OC?

  1. Rozważ współwłaściciela pojazdu, który posiada już zniżki, im więcej, tym lepiej. W ten sposób radykalnie obniżysz koszt ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy
  2. Skorzystaj z porównywarki Mubi z rabatem 150 zł i porównaj wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Wybierz firmę, która aktualnie ma dla Ciebie najtańsze OC. Zaletą kalkulatora OC jest to, że możesz w szybki sposób porównać wiele firm i wiele wariantów ubezpieczenia (np. ze współwłaścicielem i bez niego).
  3. Szukaj samochodu, który posiada ubezpieczenie OC z długą datą wygaśnięcia. Ubezpieczyciel może zrekalkulować składkę, obliczyć ją na nowo, ale nie musi tego robić. Dzięki temu możesz wiele miesięcy korzystać z OC poprzedniego właściciela pojazdu.
  4. Wybierz, na jakie samochody są najtańsze polisy OC. Samochody z drogimi polisami komunikacyjnymi to przykładowo BMW, Mercedes, Audi. Znacznie taniej zapłacisz za Dacia, Reno, Opel itp. Dużą rolę odgrywa też silnik pojazdu. Czym większy tym OC będzie droższe.

A więcej kodów rabatowych z dziedziny motoryzacji znajdziesz w tej sekcji – Kody rabatowe motoryzacja

Kliknij by ocenić
[Glosów: 2 Ocena: 5]