Zastanawiasz się jak sprawdzić, czy auto ma OC? Sprawdzanie OC przydaje nam się gdy chcemy dowiedzieć się jakie ubezpieczenie posiada sprawca kolizji, a z jakichś przyczyn nie chce nam go podać. Sprawdzanie polisy OC przyda się również kierowcą w trakcie nabywania używanego pojazdu. Można w ten sposób sprawdzić i mieć pewność czy samochód posiada ważne ubezpieczenie OC. Aby sprawdzić OC, należy przejść na darmowy serwis UFG, który umożliwia sprawdzenie OC po rejestracji oraz na sprawdzenie OC po numerze VIN. Jak sprawdzić ubezpieczenie auta? Zajrzyj na stronę poniżej

Sprawdzanie polisy OC UFG

A jeśli poszukujesz najtańszego ubezpieczenia OC dla pojazdu skorzystać możesz z porównywarki Mubi i dodatkowego rabatu 150 zł zwracanego na Twoje konto bankowe. Przejdź w link poniżej, aby skorzystać z kodu rabatowego. Naliczy on się automatycznie

Mubi 150 zł zwrotu

Aby sprawdzić OC, należy podać numer rejestracyjny pojazdu lub jego VIN. Następnie musimy podać datę, na jaki dzień chcemy sprawdzić OC danego pojazdu. System poinformuje nas czy w danym dniu samochód posiada aktywne ubezpieczenie OC.

W Informacji od UFG dowiemy się również o numerze aktualnej polisy, modelu samochodu oraz poznamy nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego, które ubezpiecza dany pojazd.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe musi w termie do 14 dni zgłosić informacje o zawartych polisach OC i AC. W bazach UFG znajdują się informacje o polisach OC i AC wszystkich kierowców.

Sprawdzanie OC online – kiedy i jak sprawdzić ubezpieczenie auta

Sprawdzanie OC przede wszystkim przyda nam się w trakcie wypadku lub stłuczki. Wtedy możemy sami sprawdzić jakie ubezpieczenie auta posiada kierowca powodujący zdarzenie drogowe. Może się zdarzyć, że sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia lub z jakiś powodu nie będzie nam chciał podać numeru swojej polisy OC. Wystarczy, że znamy numer rejestracyjny pojazdu lub numer VIN, by sprawdzić ubezpieczenie auta. Zdarzyć się może, że kierowca powodujący szkodę poda nam fałszywe dane swojej polisy. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką stronę UFG.pl i od razu sprawdzić ubezpieczenie auta kierowcy.

Kolejnym przykładem gdy skorzystamy ze sprawdzania polisy OC online, jest zakup używanego samochodu. Każdy sprzedawca samochodu jest zobowiązany posiadać ważne ubezpieczenie OC, a następnie przekazać je nabywcy. Może się zdarzyć, że kierowcy celowo lub przez przypadek wprowadzą nas w błąd jeśli chodzi o czas trwania ubezpieczenia OC. Warto przed każdym wyjazdem po używany samochód Sprawdzić polisę OC online po rejestracji lub VIN. Wtedy będziemy mieć pewność, że dany pojazd posiada ubezpieczenie OC i na jak długo.

Możemy również sami chcieć się dowiedzieć do kiedy mamy ubezpieczenie OC na swój pojazd. Do tego również przyda nam się sprawdzanie ubezpieczenie OC online.

Jak sprawdzić, czy auto ma OC krok po kroku

Sprawdzanie OC przyda nam się w wielu przypadkach i możemy to zrobić prosto, korzystając z serwisu UFG.pl, który zbiera dane na temat polis ubezpieczeniowych OC i AC wszystkich kierowców.

Aby sprawdzić polisę OC, auta zacznij od:

 • Przejdź na stronę ufg.pl dostępna jest wersja polska i angielska
 • Następnie przejdź w zakładkę “sprawdź OC dla pojazdu”. Masz możliwość sprawdzić OC po rejestracji lub numerze VIN.
 • Następnie musimy podać datę, na jaki dzień chcemy sprawdzić polisę OC oraz wpisać krótki kod weryfikacyjny potwierdzający, że nie jesteśmy robotem. Musimy też wybrać kraj, w którym doszło do zdarzenia. Należy pamiętać, że wystarczy podać do wyboru albo numer rejestracyjny pojazdu, albo jego numer VIN

Następnie otrzymamy pełen komplet dokumentów na temat ubezpieczenie OC danego pojazdu. DOwiemy się z niego:

 • Jaki jest numer polisy OC
 • Nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego
 • Adres firmy ubezpieczeniowej, do której należy się zgłosić
 • Markę i model pojazdu

Gdyby pojazdu nie było w bazie lub miał nieaktywną polisę OC, zostaniemy o tym poinformowani.

Sprawdzanie Polisy OC w inny sposób. Poznaj pełną historię pojazdu.

Możemy skorzystać jeszcze z jednego serwisu do sprawdzania polisy OC i poznać pełną Historię pojazdu historia https://historiapojazdu.gov.pl/. W tym systemie znajdziemy znacznie więcej informacji o polisie OC pojazdu jak i prześwietlimy historię przebiegu pojazdu, historię właścicieli oraz badań technicznych. System ten jednak wymaga podania większej ilości danych, które musimy zdobyć. W tym celu przyda się dowód rejestracyjny pojazdu, z którego musimy uzyskać inormacje o:

 • numerze rejestracyjnym pojazdu
 • numerze Vin
 • dacie pierwszej rejestracji pojazdu

Po ich wpisaniu i przejściu dalej otrzymamy szereg interesujących nas parametrów. Raport ten bardzo przydaje się przy zakupie używanego samochodu. Z raportu dowiesz się między innymi o:

 • marce i modelu samochodu
 • poznasz parametry techniczne pojazdu
 • informacje o polisie OC
 • rok produkcji samochodu
 • dacie wydania dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu
 • świadectwie homologacji,
 • poznasz stan licznika, jaki był spisywany podczas badań technicznych (dane zbierane od 2014 r.)
 • dowiemy się o najważniejszych zdarzeniach jak zmiana właściciela oraz datach badań technicznych

Takie informacje pomogą Ci przy zakupie samochodu używanego. Zawsze przed wyjazdem poproś sprzedawcę o te dane i sprawdź pojazd. Może się okazać, że te dane pomogą Ci w zakupie samochodu używanego. Jeśli sprzedawca nie chce podać Ci wymaganych danych, to może dać Ci dużo do myślenia, dlaczego tak robi.

Jak sprawdzić, czy auto ma OC? Mamy nadzieję, że po tym artykule już wszystko jasne

Jeśli chcesz sprawdzić inne kody rabatowe do porównywarki mubi zajrzyj w sekcję poniżej.

Kliknij by ocenić
[Glosów: 5 Ocena: 5]