Zakupy pojazdów z wtórnego rynku cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, są one znacznie tańsze niż samochody nowe, na które często nas nie stać. Raporty wskazują tendencję wzrostową jeśli chodzi o zakupy samochodów używanych. Wśród społeczeństwa krąży opinia, że używane pojazdy w kraju często mają cofnięte liczniki, poukrywane szkody i wiele innych problemów, które sprzedawcy chcą ukrywać. Większość sprzedawanych pojazdów używanych w Polsce pochodzi od komisów i sprzedawców firmowych. Jak wiemy, często zdarzają się nieuczciwe praktyki związane, chociażby z cofaniem licznika. Dotyczy to szczególne pojazdów sprowadzanych z zagranicy, gdzie niemal możemy być pewni, że duża ich ilość ma ukrytą “korektę licznika”. Dzięki rozwijającym się firmą zbierających dane z wielu różnych baz ten proceder jest coraz cięższy do robienia. Między innymi możemy skorzystać z firmy carVertical, która posiada w swojej usłudze raport historii pojazdu. Dlaczego firma ta rozwija się tak prężnie, a z ich usług korzysta tak wiele osób?

carVertical kod rabatowy

Warto skorzystać z dodatkowych promocji, aby nie przepłacać niepotrzebnie za raport. Szczególnie gdy często korzystamy z tego typu raportów, możemy sporo zaoszczędzić na promocjach.

Dlaczego warto skorzystać z raportu carVertical — Rynek używanych samochodów

Postanawiamy kupić pojazd z rynku wtórnego, przeglądamy setki ofert i tu pojawia się problem. Skąd wiedzieć, które oferty są prawdziwe i uczciwe. Często mamy przeświadczenie, że lepiej kupić pojazd od osoby prywatnej natomiast nie musi to oznaczać, że będzie on bez ukrytych wad. Dodatkowo większość samochodów sprzedawana jest przez komisy, a wiele pojazdów jest sprowadzanych z zagranicy. Co ciekawe za granicą w dobrym stanie pojazdy często kosztują znacznie drożej niż w Polsce. Natomiast te same u nas później oferowane są w dobrej cenie i oczywiście dobrym stanie technicznym, bezwypadkowe. Na logikę coś tu się nie zgadza, nie warto sprowadzać droższego pojazdu, by w Polsce sprzedać go taniej. No i tu często mamy do czynienia z pojazdami powypadkowymi, z ukrytymi korektami liczników i wiele więcej. Przez to pojazdy są u nas tańsze.

Dlatego jedną z opcji sprawdzenia pojazdu używanego jest raport carVertical. Pozwoli nam on sprawdzić wiele parametrów pojazdu. carVertical posiada wiele baz, które sprawdza automatycznie i przekazuje nam informacje. Wyszukałeś wymarzony samochód, ale miał on cofnięty licznik, lub był powypadkowy? Raport carVertical może pomóc Ci to sprawdzić. Mamy wiele sposobów na porządne sprawdzenie pojazdu przed zakupem, i Raport historii pojazdu jest jednym z nich. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że nie musimy jechać, sprawdzać danego pojazdu, ale możemy go wstępnie sprawdzić w domu. Często możemy sporo zaoszczędzić na jeździe na oględziny danego egzemplarza, bo gdy skorzystamy z raportu, możemy od razu wykluczyć dany samochód. A co dopiero gdy zakupimy samochód powypadkowy lub z cofniętym licznikiem nie wiedząc tego. Możemy wtedy na starcie stracić kilka, kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Aby skorzystać z raportu carVertical, wystarczy znać VIN pojazdu, który znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym, na prawym dolnym rogu szyby przedniej, na komorze silnika czy na podłodze bagażnika.

Co zawiera raport?

Przebieg pojazdu — Jeden z ważniejszych parametrów. Jak wiadomo, pojazdy często mają cofane przebiegi, aby zawyżyć ich ceny. Gdy kupimy samochód z “cofniętym licznikiem” tak naprawdę na starcie tracimy kilka, kilkanaście a może i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto dobrze przyjrzeć się przebiegowi pojazdu przed jego zakupem. Gdy carVertical posiada dane, na temat możliwej korekty licznika przedstawi nam je w wygodnej formie.

Czy pojazd został skradziony — Zakup skradzionego pojazdu przysporzy nam masę problemów. Nie warto ryzykować. Dostaniemy informacje czy w bazach policyjnych auto nie widnieje jako skradzione. I to nie tylko w Polskich bazach, ale też przykładowo z Czech, Holandii, Norwegi, Włoch, Litwy itd.

Konserwacja — Dowiemy się jakie zabiegi konserwacyjne były wykonywane na pojeździe, czy był wymieniany olej, filtry, jakieś inne naprawy. Oczywiście jeśli takie dane są z autoryzowanych serwisów.

Uszkodzenia — Gdy istnieją informacje o uszkodzeniu pojazdu, otrzymamy je wraz z szacowanymi kosztami, jakie pochłonęła ta naprawa. Zapis uszkodzeń pochodzi aż z 28 krajów. Możemy również otrzymać zdjęcia uszkodzonego pojazdu jeśli istnieją. Dowiemy się wielu istotnych informacji przykładowo czy auto było kiedyś złomowane, po kolizyjne, zregenerowane, demontowane itd.

Cena — przykładowa cena za podobne egzemplarze

Wyposażenie pojazdu

Oraz bardzo wiele innych parametrów i porad, które pomogą nam w zakupie używanego pojazdu.

Darmowy raport VIN w Historii Pojazdu czy carVertical?

Na rynku mamy Państwową platformę, która za darmo pokaże nam podstawowe informacje o pojeździe, o jego właścicielach i przebiegu (dane przebiegu prowadzone od 2014r). Warto w wielu przypadkach skorzystać z darmowego raportu VIN, ale w wielu przypadkach będzie on niewystarczalny. Raport carVertical zawiera znacznie więcej informacji i przeszukuje znacznie więcej baz danych w tym bazy zagraniczne. Darmowy Raport VIN i raport carVertical to dobra opcja do sprawdzenia historii pojazdu a poniżej znajdują się różnice w raportach:

carVerticalHistoria Pojazdu
Znajomość numeru VIN wystarczy, aby uzyskać raportX
Natychmiastowe otrzymanie raportu
Międzynarodowe źródła danychX
Sprawdza urzędowe i prywatne bazy danych kradzionych pojazdów w Europie i Ameryce PółnocnejX
Wypadki międzynarodoweX
Szczegółowy raport dotyczący uszkodzeńX
Jeden raport dla wszystkich przypadków
ZdjęciaX
Obsługa klienta i pomoc w czasie rzeczywistymX
Zrozumiałe informacje
Dane bezpośrednio z pojazdów(raporty połączone z siecią)X
Nowatorska technologia blockchainX
Nadchodząca konserwacja – przewidywane kosztyX
Instrukcje wyszukiwania VIN – zadbaj o bezpieczeństwoX
Usterki typowe dla modelu – podejmij świadomą decyzjęX
Szczegółowe dane techniczne i wyposażenieX

Czy każdy raport carVertical zawiera te same informacje?

Raport raportowi nierówny. Jeśli pojazd był uszkodzony, był cofnięty licznik, a dane te zostały zapisane to duże szanse, że raport pokaże te informacje. Ale logicznie patrząc, nie jest nam w stanie pokazać każdej szkody i każdego przypadku cofnięcia licznika. Jeśli pojazd został uszkodzony, a następnie naprawiony w nieautoryzowanym serwisie bez paragonu jak to często bywa, wtedy nie ma możliwości, aby carVertical posiadał takie dane.

Jeśli raport nic nie wykaże, to wstępnie możemy mieć znacznie większą pewność, że w pojeździe nic dziwnego nie było robione, ale zawsze warto samemu na oględzinach bardzo dobrze przejrzeć pojazd. Pojazd może posiadać wady ukryte, których nie jest w stanie pokazać żaden raport.

Czy warto skorzystać z usługi firmy?

Jak najbardziej jest wiele sytuacji, w których taki raport się przyda. Im droższy samochód chcemy zakupić, tym taki raport bardziej jest nam potrzebny. Głupio byłoby kupić pojazd “perełkę”, bezwypadkowy a po pewnym czasie dowiedzieć się, że w raporcie istnieją informacje o wypadkowości tegoż samochodu. carVertical raport na pewno jest jednym z najlepszych w Polsce więc jeśli chcesz w ten sposób sprawdzić pojazd wybierz carVertical.

Kliknij by ocenić
[Glosów: 2 Ocena: 5]