Każdy kierowca posiadający samochód zdaje sobie sprawę z tego, że musi wykupić ubezpieczenie OC. Jest ono obowiązkowe w Polsce. Dodatkowo możemy skorzystać z nieobowiązkowego ubezpieczenia AC bądź z NWW czy Assistance. Ale jak wyszukać najlepszą aktualnie ofertę na ubezpieczenie i zapłacić mniej? Sprawdźmy, jakie mamy opcje, i z których warto skorzystać, aby ubezpieczyć najtaniej.

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie? Agent ubezpieczeniowy, porównywarki ubezpieczeń czy może w biurze ubezpieczyciela?

Ubezpieczenie u Agenta – Kierowcy chcący ubezpieczyć pojazd często wybierają się do agenta ubezpieczeniowego. Jest to dobry wybór, ponieważ agent ubezpieczeniowy doradzi nam przy wyborze ubezpieczenia, oraz porówna dla wiele ofert od ubezpieczycieli, aby dobrać najlepszą dla nas. Oczywiście może z tym być różnie i wszystko zależy od umiejętności agenta oraz jego chęci zarobienia większej prowizji. Często gdy już skorzystamy z danego agenta ubezpieczeniowego, zakupimy u niego polisę, nie weryfikując czy jest to najlepsza i najtańsza oferta na rynku. Przez co często zdarzy się, że jednak nie będzie to najtańsza opcja na rynku.

Porównywarki ubezpieczeń – Od wielu lat popularnym sposobem na znalezienie najtańszego ubezpieczenia stały się porównywarki ubezpieczeń. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to sposób szybki i bardzo wygodny, gdy szukamy ubezpieczenia. W porównywarce wpisujemy podstawowe dane na temat pojazdu oraz dane osobowe, i już po kilku minutach mamy wgląd w kilkadziesiąt ofert od wielu ubezpieczycieli. W ten sposób możemy łatwo znaleźć najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne na rynku. Oczywiście gdy zależy nam również na dodatkowym ubezpieczeniu AC, warto dokładnie czytać umowy, i nie koniecznie wybierać najtańszą opcję. Jeśli jednak chodzi wyłącznie o ubezpieczenie OC, możemy wybrać najtańszą ofertę.

Porównywarki ubezpieczeń działają online, dlatego nie muszą ponosić ogromnych kosztów związanych z utrzymywaniem wielu biur stacjonarnych itd. Co nie znaczy, że nie otrzymamy pomocy od agentów. Wielu wykwalifikowanych pracowników danej porównywarki chętnie pomogą nam wybrać najlepszą opcję ubezpieczenia, często oferując dodatkowe zniżki. Warto też zaglądać na okazone.pl, by wyszukać dodatkowych kodów rabatowy i promocji do porównywarek. Aby pozyskać klienta, często oferowane są zniżki na ubezpieczenie. Warto o nich wiedzieć jeśli szukamy najtańszego ubezpieczenia. Poniżej odnośniki do takich promocji.

Mubi kod 150 zł

W biurze ubezpieczyciela lub kontynuacja ubezpieczenia – jest to dobra opcja na ubezpieczenie pojazdu, jeśli jesteśmy zadowoleni z obecnego ubezpieczenia, które posiadamy, lub jeśli mamy zaufanie do danego ubezpieczyciela. Jednak zazwyczaj nie jest to najtańsza opcja. Często takie polisy mogą być znacznie droższe niż obliczone w porównywarce ubezpieczeń.

Rodzaje ubezpieczenia pojazdu, jakie możemy wybrać.

Istnieje kilka podstawowych rodzajów ubezpieczenia pojazdu, jakie każdy z nas może wybrać. Poniżej najważniejsze z nich:

  1. Ubezpieczenie OC: Ubezpieczenie OC jest podstawowym i obowiązkowym rodzajem ubezpieczenia samochodu. Chroni ono kierowcę przed kosztami związanymi z wyrządzeniem szkody innym osobom lub pojazdom w wyniku wypadku drogowego. Pokrywa szkody osobowe oraz materialne wyrządzone osobom trzecim.
  2. Ubezpieczenie AC: To dobrowolne ubezpieczenie, które chroni Twój własny samochód. Obejmuje ono szkody spowodowane wypadkami, kradzieżą, pożarem, działaniem sił przyrody i innymi zdarzeniami. Ubezpieczenie AC może zapewnić pełną ochronę finansową dla Twojego pojazdu. Cena ubezpieczenia AC zależy od wartości pojazdu, zniżki ubezpieczającego oraz zakresu ubezpieczenia. Można skorzystać z AC mini lub pełnego pakietu ubezpieczenia.
  3. Ubezpieczenie NW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków): Ubezpieczenie NW zapewnia ochronę kierowcy i pasażerom w razie wypadku. Obejmuje koszty leczenia, opieki medycznej oraz ewentualne odszkodowania w przypadku obrażeń lub śmierci. To ważne ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń.
  4. Ubezpieczenie Assistance Drogowego: Ubezpieczenie assistance drogowego oferuje pomoc na drodze w razie awarii samochodu. Może obejmować usługi takie jak holowanie, naprawa na miejscu, dostarczenie paliwa i wsparcie w razie problemów technicznych.

Gdy kupujemy wyłącznie ubezpieczenie OC, warto wybierać te najtańsze oferty. Jednak gdy chcemy skorzystać z nieobowiązkowego ubezpieczenia AC, warto przejrzeć te droższe oferty, ponieważ oferują one lepsze warunki, co może być dla nas korzystniejsze.

Podsumowanie

Niezależnie jakiego ubezpieczenia oczekujemy, zawsze warto rozpocząć poszukiwanie od porównywarek ubezpieczeń. W ten sposób szybko wyliczymy najtańsze ubezpieczenie i z taką wiedzą możemy udać się do Agenta ubezpieczeniowego czy nie wyszuka nam lepszej oferty. Jeśli nie, to korzystamy z porównywarki ubezpieczeń i mamy najtańsze ubezpieczenie.

Kliknij by ocenić
[Glosów: 1 Ocena: 5]