Tanie kupowanie może stać się codziennością, jednak potrzeba do tego odrobiny sprytu. Zarówno stacjonarnie, jak i online można upolować wyjątkowe perełki, jednak warto zastanowić się, które rozwiązanie jest wygodniejsze.

Jeśli zastanawiasz się, jak mądrze dysponować budżetem domowym, to koniecznie zapoznaj się z tym wpisem. Pamiętaj o tym, by podejmować świadome decyzje zakupowe. Czasami lepiej wydać nieco więcej, a mieć pewność, że dana rzecz na pewno będzie zgodna z oczekiwaniami.

Zakupy w sklepie stacjonarnym – za i przeciw

Największą zaletą zakupów stacjonarnych jest możliwość dokładnego zapoznania się z produktem. Prawdą jest, że wiele artykułów wygląda zupełnie inaczej w rzeczywistości niż na zdjęciu. Mnóstwo osób woli przymierzyć odzież – trudno się temu dziwić w czasach, gdy niemal każda marka ma własną rozmiarówkę. Należy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach. Wiele sklepów stacjonarnych nie akceptuje zwrotów, co nie działa na korzyść osób niezdecydowanych lub podejmujących spontaniczne decyzje.

  • Impulsywne zakupy w sklepie stacjonarnym często kończą się zmarnowaniem gotówki. Oczywiście istnieje możliwość odsprzedania towarów na popularnych portalach, jednak pomimo tego trzeba liczyć się ze stratą części zainwestowanych pieniędzy. 
  • Warto również wspomnieć o promocjach, które nierzadko są dostępne wyłącznie online. Ograniczony asortyment sprawia, że upolowanie wymarzonego produktu staje się niemożliwe.
  • Największe galerie handlowe zlokalizowane są w dużych miastach. Oznacza to, że osoby z niewielkich miejscowości nie mogą wyskoczyć na szybkie zakupy. Zdarza się, że podróż do sklepu wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. 
  • Nie można także zapomnieć o kosztach transportu, gdyż nie można ich uniknąć.

Plusy i minusy zakupów przez internet

Do zakupów przez internet zachęcają przede wszystkim okazyjne ceny. Liczne promocje i wyprzedaże sprawiają, że upolowanie okazji nie stanowi żadnego wyzwania. Warto zajrzeć na stronę Wydawaj Dobrze, gdzie każdego dnia publikowane są informacje o najgorętszych ofertach. Złożenie zamówienia nie wymaga wychodzenia z domu, co przekłada się na oszczędność czasu. W wolnej chwili można sięgnąć po smartfona i przejrzeć asortyment ulubionych sklepów.

  • Sklepów online jest tysiące. W internecie można kupić wszystko – od odzieży i butów, przez artykuły domowe, aż po materiały budowlanego. Właśnie dlatego coraz więcej osób rezygnuje z zakupów stacjonarnych. 
  • Minusem jest brak możliwości obejrzenia danej rzeczy przed podjęciem decyzji o jej nabyciu. Należy jednak pamiętać, że klient ma prawo do zwrotu zamówienia bez podania przyczyny. Wystarczy stosować się do terminów wyznaczonych przez sprzedawcę. Niweluje to prawdopodobieństwo straty gotówki.
  • Coraz więcej marek zapewnia nie tylko darmową dostawę, ale również zwrot. Szeroki wybór metody płatności i dostawy sprawia, że jest to rozwiązanie niemal dla każdego. 
  • Istotne jest jednak to, aby korzystać wyłącznie z oferty zweryfikowanych sklepów. Należy odrzucić oferty „podejrzanych” sprzedawców, których nie można sprawdzić (np. poprzez system komentarzy). W internecie nie brakuje oszustów wyłudzających nie tylko pieniądze, ale również dane osobowe. Wskazane jest zachowanie ostrożności.

Krótkie podsumowanie

Zakupy przez internet są tańsze, a zarazem wygodniejsze. Złożenie zamówienia online nie wymaga żadnego wysiłku, a kolejną zaletą jest możliwość upolowania darmowej dostawy i zwrotu. Oczywiście warto wiedzieć o pewnych ograniczeniach – przed złożeniem zamówienia konieczne jest zapoznanie się z regulaminem wybranego sklepu. Trzeba także zrezygnować z okazji, które nie są zweryfikowane, gdyż mogą one być oszustwem.

Kliknij by ocenić
[Glosów: 0 Ocena: 0]